Check with seller
3rd Officer

QR CODE
Unknown location
Jobs at sea for seman
Posted 3 months ago
12 views

3rd Officer

QR CODE
12 views

Description

Join date:
22.07.2024
Duration of contract:
5-6 months
Vessel's Type:
Bulk Carrier
DWT
28436
BHP
7300
Year built
2000
Сrew
Russian
Sea-going Experience
1 contract and more on a similar type of vessels in the rank
English Level
Average and higher
Vacancy posted by
KSSL
Job description
Обязанности:3ПКМ назначается офицером по штурманской части- Своевременное составлениезаявок,получение, учет и корректура судовых навигационных карт, руководств и пособий для плавания, их правильное хранение, использование и списание;- До начала рейса подготовить необходимые навигационные карты и пособия производить предварительную навигационную прокладку, составлять план перехода и не менее чем за сутки до отхода предъявлять их Капитану;- Заблаговременноготовить необходимые судовые документы на отход/ приход судна в порт и предоставлять их капитану;Дополнительная информация:- Работа на судне типа "Балкер" 28.000 dwt, с- Опыт работы с ECDIS Transas (лицензия) - приветствуется;- Готовность пройти медицинскую комиссию и Drug test;- Ориентировочная посадка на судно - конец июля/август 2024 г.

Contact Zodiac cyprus (seller)

    3rd Officer - 1
    3rd Officer
    To protect against prohibited activities, we may check your message before it is forwarded to the recipient and, if necessary, block it.

    Seller details

    Zodiac cyprus
    Contact

    Listing location

    Stay safe!

    Never pay down a deposit in a bank account until you have met the seller, seen signed a purchase agreement. No serious private advertisers ask for a down payment before you meet. Receiving an email with an in-scanned ID does not mean that you have identified the sender. You do this on the spot, when you sign a purchase agreement.
    3rd Officer
    Check with seller 3rd Officer by Zodiac cyprus